حقایق ماینینگ و ماینرها چیست ؟

عملیات ماینینگ

این روزها عملیات ماینینگ یا همان استخراج ارزهای دیجیتالی از جمله ماینینگ بیت کوین و ماینینگ اتریوم  مورد توجه بسیاری افراد خصوصا کابران ایرانی قرار گرفته است. بنابراین شما هم با تهیه دستگاه استخراج ارز مجازی می تواند فرآیند ماینینگ را شروع کنید. پس لازم است تا برای ارز مخصوص خود کیف پول نصب کنید و در نهایت می بایست دستگاه ماین خود را به یک استخر استخراج متصل کنید تا کار ماینینگ را به خوبی آغاز نمایید. البته می توانید سولو ماینینگ یعنی استخراج انفرادی  را انتخاب کنید پس اینجاست که به شما ماینر یا همان معدنچی گفته می شود که به تنهایی استخراج ارز را انجام می دهید و تنهایی از پاداش بلاک ها استفاده می کنید.

عملیات ماینینگ چیست و چگونه اجرا می شود؟

ماینینگ در حقیقت نام یک دستگاه کامپیوتری است که کار استخراج ارزهای دیجیتالی را انجام می دهد و غالبا به طور شبانه روزی و در کسری از ثانیه سعی می کند تا عدد رندوم مناسبی را به دست آورد و سپس جایزه ۱۲/۵ بیت کوین را از آن خود گرداند. بنابراین اولین کسی که بتواند این عدد بلوک را به دست آورد می تواند به سود قابل توجهی برسد، بر همین اساس هر چقدر تعداد دستگاه های ماین بیشتر باشد شانس رسیدن به این عدد نانس بیشتر خواهد بود پس شما با داشتن یک مزرعه ماینینگ می توانید به سود زیادی برسید. البته خوب است بدانید که فرآیند ماینینگ به روش های مختلفی مانند:

  • ماینینگ CPU
  • ماینینگ کارت گرافیک یا همان ماینینگ ای سیک

انجام می گیرد.

عملیات ماینینگ

آیا عملیات ماینینگ حلال و قانونی است؟

به طور کلی دولت ایران استخراج پول های مجازی را کار قانونی نمی داند؛ زیرا متعقد هستند که منابع مالی به هدر می رود. در صورتی که برخی از صاحب نظران بر این باورند که عملیات ماینینگ در حقیقت تبدیل انرژی به ارز است و چون این پول ها نمی توانند تحریم شوند پس می تواند یک منبع مالی مناسب برای کشور به حساب آید؛ چرا که در صنعت ماینینگ غالبا منابع مهمی مانند گاز و نفت به انرژی الکتریکی تبدیل می شود و در نهایت این انرژی برق می تواند توسط دستگاه های ماین به ارزهای دیجیتالی تبدیل شوند و در نتیجه این انرژی به عنوان یک پول مجازی در مبادلات مالی کشور مورد استفاده قرار بگیرد.

عملیات ماینینگ

اما متاسفانه ماینرها با بحث قانون گذاری این مسئله در دولت و همچنین قطع برق واحدهای اجرای ماینینگ به علت مصرف انرژی زیاد دستگاه های ماینر رو به رو هستند ولی از طرف دیگر افزایش قیمت هر لحظه ی ارزهای دیجیتالی خصوصا بیت کوین و بهره بردن از سودهای میلیونی همچنان ماینرها را بیش از گذشته به استخراج ارز ترغیب می کند.

همچنین بخوانید : بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری خرید و استخراج

شرایط ماینینگ در ایران

در کشور ایران عملیات ماینینگ یک نوع سرمایه گذاری میلیونی به حساب می آید؛ اما یکی از چالش هایی که در این زمینه پیش آمده است میزان برق مصرفی ماینرها می باشد، به همین دلیل دولت جهت استخراج برخی از ارزهای مجازی مانند بیت کوین در نظر گرفته است تا ۳۰۰۰ دلار یارانه بدهد، بنابراین برخی از ماینرها مانند صرافی ها تا حد مجازی این امکان را دارند تا جهت اجرای ماینینگ از برق دولتی استفاده کنند و کریپتوکارنسی پاداش به دست آورند.

عملیات ماینینگ

چگونه ماینینگ را شروع کنیم؟

جالب است بدانید هر فردی که بتواند با استفاده از کامپیوتر و دسترسی به اینترنت همچنان در شبکه بلاک چین عملکرد و تراکنش دیگر کاربران را مورد بررسی قرار دهد می تواند با عملیات ماینینگ ارزهای دیجیتالی زیادی را استخراج کند. اما توجه داشته باشید که همیشه چنین کاری نمی تواند برای شما سودآور باشد؛ چرا که اگر سرعت کامپیوتر شما پایین باشد و یا هزینه برق مصرفی چنین عملیاتی بیشتر از سود به دست آمده باشد قطعا شما با ضررهای احتمالی برخورد خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

برای اطلاع از آخرین قیمت ها عضو کانال تلگرام ما شوید

در تماس باشید

در ارتباط باشید

کد نویسی و طراحی فنی توسط شاهین زایری

طراحی سایت توسط مای کاستومر